Avilys, ežeras

5206

Avilys – ežeras šiaurės rytų Lietuvoje, Zarasų rajone, apie 10 km į vakarus nuo Zarasų. Vakariniame krante yra Avilių kaimas.
avilys
Pagal dydį Avilys yra penktas Lietuvos ežeras. Avilys turi daug įlankų, pusiasalių. Ežere yra 31 sala, kurių bendras plotas 60 ha. Ežero ilgis 8 km. Kranto linija labai vingiuota. Dugne daug daubų ir seklumų. Įteka daugiau kaip 15 upelių, kurių žymesni: Izita ir Imbradas. Iš pietrytinės Avilio įlankos išteka Avilė (tekanti į Auslo ežerą). Avilio baseinas priklauso Laukesos baseinui.

Ežero paviršius yra 157 m virš jūros lygio. Ežero dubuo – kalvoto moreninio reljefo. Kai kurias Avilio dubens dalis suformavo tirpsmo vandenų erozija. Ežero dubenį patvenkė galinės morenos ir kalvotas moreninis reljefas. Didesnė Avilio ežero dalis pasiekusi subrendimo stadiją; visoje pakrantėje yra smėlio ir žvyro atabradas. Vandens skaidrumas 3 m.

avilio ezeras avilys ezeras

Avilio ežero batimetrinis žemėlapis:

avilio batimetrinis zemelapis avilio planas batimetrinis avilys batimetrija avilys batimetrinis planas avilys batimetrinis zemelapis avilys ezeras batimetrinis zemelapis

Privažiavimas
Plėšrios žuvys
Žvejų gausa
Bendras